W czasie oczekiwania na dziecko kobieta musi dbać o ruch, odpoczywać, a także odpowiednio się odżywiać. Należy wybierać zdrowe produkty, które są bogate w minerały i witaminy. Ciąża zazwyczaj idzie w parze z ochotą na wyraziste, oryginalne smaki. Dlatego sięga się po kiszoną kapustę lub ogórki. Czy jedzenie tego typu produktów jest bezpieczne w czasie ciąży?

Urozmaicona dieta w ciąży

Mówi się o tym, że będąc w ciąży je się za dwóch, co oznacza, że trzeba dbać nie tylko o swoje zdrowie, lecz także maluszka, skrytego jeszcze w brzuszku mamy. W tym okresie szczególnie istotne jest zwracanie uwagi na to, co się ma na talerzu. Oczywiście — można sobie pozwolić na małe, co nieco, jednak nie należy wykluczać produktów pełnych substancji odżywczych. Dlatego warto sięgać po kiszonki, czy to w formie przetworów, czy jako sok z kiszonych warzyw w zależności od tego, na co ma się ochotę.

Zbawienne właściwości kiszonek

Jedzenie kiszonek w ciąży jest wręcz wskazane. Są one cennym źródłem błonnika, który pomaga uporać się z pojawiającymi się w tym czasie zaparciami. Ponadto dzięki dobremu wpływowi na trawienie, zmniejsza uczucie ciężkości w żołądku. Należy dodać, że kiszonki są naturalnym probiotykiem dla jelit, więc przywracają im naturalną florę bakteryjną. Plusem tego typu przetworów jest również to, że ich spożywanie, zmniejsza ochotę na podjadanie słodyczy. Kiszonki są też niskokaloryczne, a także doskonale gaszą pragnienie.

Kiszonki to również witaminy i minerały, które są potrzebne przyszłej mamie i jej maleństwu. Dzięki jedzeniu przetworów dostarcza się organizmowi witaminy z grupy B oraz E i C. Kiszone warzywa oraz owoce, są też cennym źródłem kwasu mlekowego, który wpływa zbawiennie nie tylko na układ pokarmowy, lecz także zdrowie intymne.