Jakie warzywa można kisić?

Jakie warzywa można kisić?

Choć kiszone ogórki czy kapusta od wielu lat są wyborem kulinarnym Polaków, to dopiero w ciągu ostatnich lat, obserwujemy zainteresowanie kiszonymi przetworami. Zaowocowało to tym, że w słoiku można umieścić nieoczywiste warzywa, które dostarczają niezwykłych doznań kulinarnych. Co warto zamknąć w słoikach? Podpowiadamy!

Czy można jeść kiszonki w ciąży?

Czy można jeść kiszonki w ciąży?

W czasie oczekiwania na dziecko kobieta musi dbać o ruch, odpoczywać, a także odpowiednio się odżywiać. Należy wybierać zdrowe produkty, które są bogate w minerały i witaminy. Ciąża zazwyczaj idzie w parze z ochotą na wyraziste, oryginalne smaki. Dlatego sięga się po kiszoną kapustę lub ogórki. Czy jedzenie tego typu produktów jest bezpieczne w czasie ciąży?

Wpływ kiszonek na jelita

Wpływ kiszonek na jelita

Kiszonki od lat znane są ze swojego pozytywnego wpływu na organizm człowieka. Nic więc dziwnego, że decydujemy się na poddawanie procesowi fermentacji różnego rodzaju produktów od ogórków, poprzez buraczki czy marchewkę, po dynię. Jedną z części przewodu pokarmowego, na którą oddziałują one najbardziej, są jelita. W jaki sposób wpływają na ich pracę? Czy jedzenie kiszonek może zapewnić jeszcze jakieś korzyści dla naszego zdrowia?

Kiszonki na odchudzanie. Czy skuteczne?

Kiszonki na odchudzanie. Czy skuteczne?

Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób. Obecnie w internecie możemy znaleźć różne diety, których stosowanie ma przybliżyć nas do uzyskania upragnionej wagi. Niestety część z nich pomimo tego, że pozwala schudnąć, nie dostarcza do organizmu odpowiedniej ilości witamin. Inaczej jest w przypadku jadłospisów zawierających kiszonki. Jakie mają zalety? Czy rzeczywiście możemy dzięki tego rodzaju diecie uzyskać szczupłą sylwetkę?

Kiszenie w domu - o czym pamiętać?

Kiszenie w domu - o czym pamiętać?

Warto urozmaicać swoją dietę o kiszonki — od tych tradycyjnych jak kapusta i ogórki, po buraki i cytrynę. Tego rodzaju produkty są cennym źródłem witamin C, E, A, B2 oraz regulują pracę jelit i wchłanianie glukozy we krwi. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób kupuje kiszonki oraz przygotowuje je samodzielnie w domu. Co warto wiedzieć o drugiej z wymienionych opcji? Podpowiadamy!

Na czym polega proces kiszenia?

Na czym polega proces kiszenia?

Kiszone przetwory mają ciekawy smak. Można jeść je jako przekąski lub dodatek do wielu dań, odkrywając nowe połączenia. W ten sposób przyrządzone owoce i warzywa warto także docenić za dostarczaną organizmowi witaminę C i te z grupy B. W jaki sposób są przyrządzone ogórki, papryka czy też kalafior, że smakują tak oryginalnie? Jak przebiega proces kiszenia?