Update cookies preferences

Kimchi to tradycyjne koreańskie danie, które zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, również w Polsce. W ostatnich latach kimchi jest coraz chętniej spożywane przez Polaków, stając się symbolem zdrowego stylu życia.

Historia i tradycja kimchi

Kimchi to danie o długiej historii, które wywodzi się z koreańskiej kuchni. Jego początki sięgają aż III wieku p.n.e., gdy mieszkańcy Półwyspu Koreańskiego zaczęli eksperymentować z różnymi technikami fermentacji warzyw. Przez wieki kimchi ewoluowało, a dziś istnieje wiele różnych rodzajów tego przysmaku – najbardziej znanym jest jednak kimchi z kapusty pekińskiej. Tradycyjnie danie to przygotowywane jest w glinianych naczyniach, które umożliwiają odpowiednie dojrzewanie produktu i zachowanie jego walorów smakowych.

Składniki i proces fermentacji

Podstawowym składnikiem kimchi jest kapusta pekińska, która następnie zostaje wymieszana z solą, papryką chili, czosnkiem, imbirem i innymi przyprawami. W zależności od regionu i preferencji smakowych, do kimchi można dodać także inne warzywa, takie jak rzodkiewki czy marchew. Kluczowym elementem jest proces fermentacji, który pozwala na przekształcenie surowych warzyw w pyszne i zdrowe danie. Fermentacja zachodzi dzięki obecności bakterii fermentacji mlekowej, które przekształcają cukry zawarte w warzywach na kwas mlekowy – to on nadaje kimchi charakterystycznego smaku i zapachu.

Korzyści zdrowotne kimchi

Nasza firma, będąca producentem kimchi oraz wielu innych kiszonek (w tym również tradycyjnych polskich), dba zarówno o wysoką jakość wykorzystywanych składników, jak i prawidłowy proces procesu przygotowywania. Dlatego też zapewniane przez nas kimchi jest nie tylko smaczne, ale i stanowi źródło wielu korzyści zdrowotnych. Jako produkt fermentowany, jest bogate w probiotyki, które wspomagają pracę układu pokarmowego i wzmacniają odporność organizmu. Ponadto, zawarte w kimchi witaminy i minerały, takie jak witamina C, beta-karoten czy wapń, przyczyniają się do poprawy stanu skóry, kości i zębów. Dzięki obecności błonnika, danie to może pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz regulować poziom cholesterolu we krwi.