Najpopularniejszą formą oczyszczania organizmu z toksyn jest detoks sokami z kiszonek. Polega na pozbyciu się zbędnych produktów i poprawy kondycji całego organizmu.

Działanie kiszonek  

Kiszonki uzyskuje się poprzez fermentacje, podczas której powstaje kwas mlekowy. Jest to bogate źródło witaminy A, C, E, K. Zarówno warzywa, jak i sok z kiszonek jest wartościowym produktem zwiększającym odporność organizmu. Działa na układ trawienny, układ immunologiczny, obniża poziom cholesterolu. Sok z kiszonek bardzo dobrze wpływa na detoks organizmu. Oczyszczanie organizmu jest niezbędne w celu pozbycia się toksyn oraz poprawę przemiany materii, wspiera wątrobę. Toksyny do organizmu przedostają się z pożywieniem zawierającym konserwanty.  Nie sprzyja również zanieczyszczone powietrze, palenie papierosów, picie alkoholu. Nadmiar toksyn objawia się bezsennością, bólami głowy, migreną, obniżeniem nastroju oraz uczuciem zmęczenia. Gotowe produkty kiszone oraz soki z kiszonek oferuje Zakiszony, przetwórstwo warzyw i owoców. Wszystkie oferowane produkty powstają zgodnie z naturalnymi procesami, bez dodatku ulepszaczy.  

Jak oczyścić organizm z pomocą kiszonek?

Kiszonki w ostatnim czasie zyskały na popularności. Bardzo dobrze wpływają na kondycje całego organizmu oraz stanowią doskonałe źródło detoksykacji. Codziennie należy spożywać go na czczo i po kolacji w ilości około 100 ml. Kapusta bogata jest w witaminy i składniki mineralne. Może być spożywana przez osoby na diecie odchudzającej ze względu na swoją niską kaloryczność. Sok z kiszonej kapusty zawiera probiotyki, wspomagających układ pokarmowy. Buraki zawierają dużo potasu, zapobiegają zaparciom, wspomagają prace wątroby oraz nerek. Sok z buraków oczyszcza układ pokarmowy, usuwając z jelit złogi. Pomidory są źródłem potasu, sok z pomidorów działa wspomagająco na zaparcia, oczyszcza krew i tkanki. Ogórki zawierają dużo wody, co wspomaga proces oczyszczania. Poprawiają stan skóry, włosów i paznokci. Seler pomaga proces trawienia, zapobiega zaparciom, oczyszcza organizm z toksyn.