Kiszony sok z buraka jest produkowany poprzez fermentację buraków w wodzie i soli, co powoduje powstawanie korzystnych mikroorganizmów, takich jak bakterie kwasu mlekowego. Proces fermentacji nadaje sokowi unikalny, lekko kwaskowaty smak. Kwasowość kiszonego soku z buraka sprawia, że może być również używany jako naturalny środek konserwujący do innych potraw. Z poniższego wpisu dowiesz się, dlaczego warto pić kiszony sok z buraka.

Jakie składniki odżywcze można znaleźć w kiszonym soku z buraka?

Sok z kiszonego buraka jest źródłem witamin z grupy B, witaminy C oraz kwasu foliowego. Zawiera również wiele cennych minerałów, takich jak potas, żelazo, magnez, wapń czy fosfor. Co więcej, w trakcie procesu fermentacji zachodzą przemiany, które uwalniają enzymy oraz probiotyki. Dzięki nim napój ten ma zdolność wspierania dobrego funkcjonowania układu pokarmowego oraz wspomagania przyswajania składników odżywczych. Warto też wspomnieć o tym, że kiszony sok z buraka jest pozbawiony polepszaczy i wzmacniaczy smaku. Dzięki bogactwu składników odżywczych kiszony sok z buraka może stanowić doskonałe uzupełnienie diety i wspomagać zdrowie ogólnie.

Jakie właściwości zdrowotne ma kiszony sok z buraka?

Kiszony sok z buraka to nie tylko źródło cennych witamin i minerałów, ale także napój o wielu właściwościach prozdrowotnych. Przede wszystkim, dzięki zawartości probiotyków, ma pozytywny wpływ na florę bakteryjną jelit. Wspiera trawienie i przyspiesza wchłanianie składników odżywczych. Regularne spożywanie kiszonego soku z buraka może wspomóc układ odpornościowy, a tym samym pomóc w obronie przed rozwojem infekcji. Ponadto regularne picie kiszonego soku z buraka może obniżyć poziom cholesterolu, poprawić morfologię krwi i korzystnie wpłynąć na cały układ krwionośny.